KURUMSAL > HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Özmen Geri Dönüşüm, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dilaver Özmen tarafından 1988 yılında kurulmuş olup; otomotiv, tekstil ve turizm sektörlerinde uzun yıllar başarılı bir şekilde faaliyet göstermekteyken; son olarak tüm enerjisini geri dönüşüm sektörüne vererek, sektöre ilk adımlarını yıllar öncesinde atmıştır.

Her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle birlikte; plastik, metal, kâğıt vb atıkları, sanayi kuruluşlarından, belediyelerin atık tesislerinden, evsel atıkların sınıflandırılmasına katkı sağlayan tedarikçi depolarından deneyimli çalışanları ile tedarikini sağlayıp tesisinde, teknolojik bant sistemleri vb araç ve ekipmanı ile atıkların boşaltma, ayrıştırma, tasnif etme, presleme, işleme, paketleme, sevk etme işlemlerini çevre politikaları çerçevesinde yürütmektedir. Tesiste son ürün olarak sevk etme pozisyonunda ki atıkları plastik, metal, kağıt fabrikalarına bir çözüm ortağı olarak ülke ekonomisine artı bir katma değer anlamında ham madde temini işlemini yıllarca başarıyla yönetmiştir.

Özmen Geri Dönüşüm, Kurumsallaşma adına; zaman içerisinde sürekli gelişen teknolojik sistemlere gerekli ciddiyetle ayak uydurarak yaptığı ar-ge ler neticesinde daha sağlıklı ve verimli geri dönüşüm için kendine özgü teknolojiler geliştirerek, yatırımlar yapmakta olup, hali hazırda devam eden yatırımları bulunmaktadır.

Şirket bünyesindeki, Özmen Geri Dönüşüm (merkez) – Avcılar ve Avrasya Plastik – Esenyurt bölgelerinde faaliyet göstermekte olup, İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘ nin her yerinde iş ve talebe karşılık verecek gerekli donanım ve kapasiteye sahiptir. Şirketlerin Çevre Bakanlığı’ ndan gerekli izin, lisans ve belgeleri alınmıştır.

Faaliyet alanlarımızdan atık plastiklerin işlenmesine dair daha derin bir boyut kazandırılması için kurulmuş olan Avrasya Plastik; Esenyurt bölgesinde yer almaktadır. Avrasya Plastik, profesyonel hizmet anlayışı ile birçok alanda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının talep ve istekleri doğrultusunda plastik hammadde campound üretimi yapmaktadır. Bünyesinde mevcut olan geniş makine parkuru ile kaliteli, sağlıklı ve yüksek miktarlarda hammadde üretebilecek güce sahiptir.

Şirketlerimizin genel olarak amacı; Geri dönüşüm sektörünün ilk temel basamağının hizmet olduğunu düşünürsek eğer, gelişen teknolojiyi en iyi şekilde takip ederek, atıkları tedarik ettiğimiz kuruluşlar ile bu atıkları sevk ettiğimiz kuruluşların toplamına en iyi şekilde kaliteli hizmet vermek, çevremize zarar yerine fayda sağlamak. Her daim aranılan, istenilen, saygı gören bir şirket olmak.

Şirketlerimizin genel olarak en önemli hedefi ; Global pazarın gelişen teknolojilerini yakından takip edip, yeni teknoloji inevasyonlarını bünyemize ekleyerek, ülke ekonomisine katma değer sağlayıp, gelişmiş toplumlar düzeyinde ki şirketlerle rekabet edebilmektir.

Geri Dönüşüm Süreçlerimiz

Bizimle iletişime geçerek hurda demir, hurda plastik, hurda kağıt, hurda naylon, hurda pet şişe, hurda PVC (Pimapen) ve diğer geri dönüşüme uygun atıklar ile ilgili talepleriniz ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Atık Toplama

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed do eiusmod.

Geri Dönüşüm

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed do eiusmod.

Satış

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit sed do eiusmod.

Biliyor musunuz ?

Sadece evinizdeki atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme sağlayacağınız katkıyı biliyor musunuz ?

Geri dönüşümü olabilecek malzemeleri kağıt, cam ve plastik olmak üzere üç temel kategoride toplayabiliriz.
Geri dönüştürülebilir kağıtlar; eski gazete kağıdı, mukavva, malzeme paketleri, evlere dağıtılan broşürler, bilgisayar çıktıları.
Plastikler; Meşrubat şişeleri, süt ve su kapları, deterjan ve yağ şişeleri, sulama boruları, yiyecek paketleri ve şişeleri, plastik damacana kapakları, mikrodalga fırın tabakları.
Cam atıklarda ise renksiz ve renkli tüm cam şişe ve kaplar geri dönüşüme tabi olabiliyorlar.

Kağıt, cam ve plastik atıklar için hazırlayacağınız üç farklı geri dönüşüm kutusunda, ilgili atıkları geçici bir süre biriktirebilir, bağlı bulunduğunuz belediye ile irtibata geçerek kutularınızın toplanmasını isteyebilirsiniz

Bir pet şişenin doğada ayrışması

500

yıl sürüyor

1 ton kağıdı geri dönüştürerek

17

ağacı kurtarabiliriz.

1 ton cam atığın geri dönüşümü ile

100

litre petrol tasarrufu sağlanmakta.

Bir cam şişenin doğada ayrışması

4000

yıl sürüyor

Atıklarınınz Çöp Değildir !
Kayıtsız kalmayın !

TALEP FORMU